Żółte kartki dla kierowców, ale będą też mandaty

Podkowa Leśna

Kierowcy, którzy na terenie Podkowy Leśnej zaparkowali swoje auta na miejscach niedozwolonych, za wycieraczkami odnaleźli „żółte kartki” od pracowników urzędu miasta. Kolejnego ostrzeżenia ma już nie być, mogą za to posypać się mandaty.

To nie pierwsza taka inicjatywa w Podkowie. W przeszłości kierowcy nieprawidłowo parkujący swoje samochody dostawali już tego typu żółte kartki z prośbą o stosowanie się do przepisów. Do pomysłu, aby „po dobroci” przekonywać do poprawnego korzystanie z parkingów właśnie w mieście-ogrodzie wrócono.

– Temat parkowania w Podkowie do łatwych nie należy. Wciąż są związane z tym uciążliwości dla mieszkańców, dlatego zdecydowałem o akcji informacyjno-ostrzegawczej. Kierowcy, którzy zaparkowali niezgodnie z przepisami od dwóch dni mogą znaleźć za wycieraczką żółtą kartkę z informacją o bezpłatnym udostępnieniu Park&Ride dla kierowców oraz grożących mandatach związanych z łamaniem przepisów – tłumaczy Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Jak dodaje, następnym krokiem będą już wystawiane mandaty. – Zdesperowani mieszkańcy, którzy nie mogą przejśc chodnikiem też włączyli się w akcję wkładając karteczki niesubordynowanym kierowcom, mając nadzieję na większą kulturę zatrzymywania się – zaznacza Tusiński.

W ostatnim czasie w Podkowie przybyło parkingów typu Park&Ride, kierowcy nie mogą narzekać więc na brak odpowiednich miejsc do pozostawienia swojego samochodu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.