Znów wahadło w tunelu. I to przez dwa tygodnie…

Brwinów

Tuż po świętach w centrum Brwinowa znów szykują się spore utrudnienia dla kierowców. W tunelu pod remontowanymi torami kolejowymi znów pojawi się sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy.

Ze swobodnym przejazdem przez tunel kierowcy pożegnają się w środę. – Po krótkiej świątecznej przerwie ruszą znów prace przy modernizacji linii kolejowej. W tunelu w Brwinowie zostanie ponownie wprowadzony ruch wahadłowy. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od 4 kwietnia od godz. 10.00 do 18 kwietnia do godz. 12.00 – informuje brwinowski urząd gminy.

Z podobnymi utrudnieniami kierowcy przejeżdżający przez Brwinów borykali się ostatnich tygodniach już kilkukrotnie. Praktyka pozakała, że zwłaszczaw porannym szczycie przejazd na drugą stronę torów zajmuje w tym miejscu dużo więcej czasu. Aby uniknąć tych problemów, warto wybrać objazdy.

A co tym razem będzie się działo na wiadukcie? – Wykonawca modernizacji linii kolejowej nr 447 zdemontował już oba przęsła wiaduktu. Prace przy pierwszym przyczółku prowadzone były na przełomie lutego i marca, wówczas kierowcy przez dwa tygodnie doświadczali utrudnień związanych z wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Teraz nadszedł czas na drugi przyczółek i sytuacja się powtórzy. Rusztowania będą zajmować jeden pas ruchu, a całodobowy ruch wahadłowy wydłuży czas przejazdu przez Brwinów w rejonie przeprawy pod torami. Piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się swobodnie, chodnik w tunelu będzie cały czas czynny – czytamy w komunikacie brwinowskiego magistratu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.