Zniszczona sygnalizacja na przejeździe w Milanówku

Milanówek

W nocy z piątku na sobotę zniszczone zostały elementy sygnalizacji na przejeździe WKD w ciągu ul. Średniej w Milanówku. Winowajcą jest kierowca, który, jak informuje przewoźnik, nie zachował należytej ostrożności.

Przeprawa przez tory kolejki wygląda niczym pobojowisko. – W nocy z piątku na sobotę, około godz. 0.20 na przejeździe kolejowym kategorii C w km 28,067 linii kolejowej WKD nr 47, zlokalizowanym w ciągu ul. Średniej na terenie miasta Milanówka w wyniku niezachowania należytego bezpieczeństwa przez osobę kierującą samochodem, w tym w szczególności niezastosowania się do obowiązującego oznakowania pionowego B-20 „STOP” doszło do zniszczenia niektórych elementów zabudowanej w obrębie obiektu infrastruktury samoczynnej sygnalizacji przejazdowej – informuje WKD.

Straty są duże. – Zniszczeniu uległy sygnalizator dwukomorowy zlokalizowany po południowo-zachodniej stronie przejazdu kolejowego, słup monitoringu wizyjnego oraz labirynt dla pieszych (barierki). Częściowemu uszkodzeniu uległa również nawierzchnia przejścia dla pieszych. Wszystkie wymienione elementy po odpowiednim zabezpieczeniu zostaną najszybciej jak to możliwe zastąpione nowymi, z wyjątkiem sygnalizatora samoczynnej sygnalizacji przejazdowej, na który wykonawca urządzeń będzie składać odrębne zlecenie produkcji dla nowego komponentu – czytamy w komunikacie „wukadki”.

Do czasu zamontowania nowych urządzeń przewoźnik apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.