Zmiany w komunikacji w gminie Raszyn

Region

Mieszkańcy gminy Raszyn będą musieli mieć na uwadze utrudnienia w komunikacji ZTM, które są zawiązane z remontem przejazdu kolejowego w ul. Karczunkowskiej w Warszawie. Zmiany w kursowaniu autobusów będą obowiązywały do odwołania.

W minioną niedzielę rozpoczął się remont przeprawy kolejowej położonej w ciągu ul. Karczunkowskiej. Jest ona oddalona zaledwie kilka kilometrów od miejscowości Dawidy Bankowe (gm. Raszyn). Na czas robót wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu komunikacji ZTM. Niektóre autobusy pojadą inaczej niż dotychczas.
 
Na co muszą być przygotowani mieszkańcy gminy Raszyn? Zlikwidowano linię nr 809, a po jej trasie będą jeździć autobusy nowej linii nr 737 (URSYNÓW PŁD. – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – Puławska – Baletowa – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Zgorzała: Postępu – Lesznowola: Postępu – Kolonia Lesznowola: Postępu – Bobrowiec: Mazowiecka – Żwirowa – Wilcza Góra: Żwirowa – Władysławów: Wojska Polskiego – Kuleszówka: Masztowa – Antoninów: CM. POŁUDNIOWY – BRAMA PŁD).
 
– Granicznym przystankiem pierwszej i drugiej strefy biletowej ZTM jest przystanek Dawidy. Dodatkowo w autobusach linii 737 bilety z pierwszej strefy obowiązują na odcinku od Dawidy do Zgorzała – napisano na stronie www.ztm.waw.pl.
 
Zmianie ulegną również trasy kursowania linii 209  i L39. W kierunku PKP Jeziorki trasa uległa skróceniu do tymczasowej pętli autobusowej w rejonie ul. Nawłockiej. Tam też dojeżdżają autobusy nocnej linii N83. Natomiast linia 715 kursuje objazdem wyznaczonym ulicą Baletową.
 
Zawieszone zostało funkcjonowanie przystanków PKP JEZIORKI 01, 02 i 03.
 
Szczegóły można poznać tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.