Złożyli wniosek o odwołanie wójta

Raszyn

Grupa mieszkańców gminy Raszyn złożyła wniosek o odwołanie wójta Andrzeja Zaręby. Teraz zbierają podpisy popierających inicjatywę.

Jak już pisaliśmy, podczas sesji rady gminy Raszyn, która odbyła się 27 lutego padły zapowiedzi odwołania wójta. – Nie wierzyłem, że to kiedyś powiem w tej kadencji, ale będziemy zbierali podpisy o referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy – powiedział jeden z mieszkańców. Było to pokłosie decyzji rady, która odrzuciła projekt uchwały o utworzeniu dwóch szkół podstawowych w Raszynie. O sprawie pisaliśmy tu

Mieszkańcy nie poprzestali na słowach. Złożyli wniosek o odwołanie włodarza, a teraz zbierają podpisy popierające inicjatywę referendalną. – Wniosek został złożony w dniu 2 marca 2017 roku zarówno w Urzędzie Gminy Raszyn, skierowany na ręce Pana Wójta Andrzeja Zaręby, jak i w Krajowym Biurze Wyborczym w Warszawie. Podpisy są zbierane przez inicjatorów referendum. Karta referendalna w postaci pdf będzie również umieszczona na stronie internetowej, która zostanie uruchomiona w najbliższych dniach. Osoby zainteresowane będą mogły podpisać kartę i przekazać do inicjatorów referendum – informuje Aneta Wrotna, pełnomocnik Społecznego Komitetu Referendalnego.

Warto dodać, że inicjatorzy akcji mają 60 dni na zebranie podpisów. Wniosek musi poprzeć co najmniej 10 proc. osób uprawnionych do głosowania.

Protestujący przeciw utworzeniu w Raszynie tylko jednej podstawówki nie składają broni. – W sprawie podjętej uchwały dotyczącej włączenia wygaszanego gimnazjum do istniejącej szkoły podstawowej wnieśliśmy stosowne pisma do Kuratorium Oświaty, do Ministerstwa Edukacji Narodowej, do wojewody mazowieckiego, do pani Premier Beaty Szydło. Również wniesiono pismo do przewodniczącego Rady Gminy Raszyn pana Dariusza Marcinkowskiego, wzywające do usunięcia naruszenia prawa. Na ten moment żadna z wymienionych instytucji nie odniosła się do złożonej korespondencji – przedstawia Aneta Wrotna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.