Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów pod Nadarzynem

Uncategorized

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali dwie duże nielegalne fabryki papierosów, jedna z nich znajdowała się w Rozalinie, miejscowości położonej w gm. Nadarzyn. W sumie zatrzymano 30 osób, zabezpieczono 54 tony tytoniu, 6 mln gotowych papierosów i 2,5 tys. litrów spirytusu.

To jedna z większych i trudniejszych akcji CBŚP. W ciągu ostatnich kilkunastu dni funkcjonariusze zlikwidowali dwie duże fabryki papierosów położone w województwach mazowieckim i wielkopolskim. Dodatkowo ujawniono nielegalny magazyn tytoniowy w Łodzi. Jak doszło do rozpracowania fabryki w Rozalinie (pow. pruszkowski, gm. Nadarzyn)?

1,5 mln papierosów pod Nadarzynem
Policjanci razem z celnikami wspólnie ustalili, że na jednej z posesji w miejscowości Rozalin może działać nielegalna fabryka papierosów. Postanowili zweryfikować swoje informacje. Pojechali w dane miejsce i rozpoczęli swoją akcję. Wchodząc do budynku zatrzymali pięć osób, w tym obywatela Ukrainy. W momencie policyjnego „nalotu” z taśmy produkcyjnej schodziła kolejna partia nielegalnego towaru. – W fabryce, którą zlikwidowali funkcjonariusze, zabezpieczono 1,5 mln papierosów, pół tony krajanki tytoniowej i maszynę do produkcji wyrobów tytoniowych – czytamy na stronie CBŚP.

Każdy z zatrzymanych usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Kolejną fabrykę zlokalizowano blisko Gniezna
Poznańscy policjanci zlikwidowali w Wielkopolsce nie tylko fabrykę, ale i pakowalnie papierosów. Przestępcy ulokowali fabrykę w kilku miejscach, gdzie w sumie pracowało dziewięć osób. Zabezpieczono trzy maszyny do cięcia suszu, maszynę do produkcji papierosów i kompletnie wyposażoną pakowalnię. Znaleziono również produkty i półprodukty, w tym: 3,5 mln papierosów, 8 ton suszu i krajanki tytoniowej, a nawet 2,5 tys. litrów spirytusu.

– Tylko w tym roku policjanci CBŚP zlikwidowali 9 dużych fabryk nielegalnych papierosów. Dla porównania – 9 fabryk zostało zlikwidowanych w całym 2015 r. – informują policjanci.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.