Złapano jednego ze sprawców brutalnych napadów

Region

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę mającego związek z serią napadów, do których doszło na terenie Brwinowa w trakcie ostatnich tygodni.

W ciągu miesiąca na terenie Brwinowa doszło do kilku napadów. Scenariusz każdego z tych zdarzeń był praktycznie taki sam. Trzech mężczyzn włamywało się do domów osób starszych, krępowało domowników i zabierało kosztowności.

Pierwsze zgłoszenie o włamaniu wpłynęło do pruszkowskiej komendy tuż po świętach Bożego Narodzenia. Ofiarą padła ponad 80-letnia kobieta. Napastnicy skrępowali ją i grozili oblaniem wrzątkiem. Ich łupem padła biżuteria. Do kolejnego napadu doszło 23 stycznia. Scenariusz napadu był niemal identyczny. Włamywacze ukradli złoty łańcuszek i zegarek. Niespełna tydzień później doszło do kolejnego napadu. Tym razem złodzieje weszli do domu i okradli trzy seniorki. Ich straty to 1300 złotych.

Policjantom udało się wytypować potencjalnych włamywaczy. W związku z napadami zatrzymano trzech mężczyzn. Jeden z nich 33-letni Marek W. przyznał się do zarzucanych czynów. Mężczyzna nie wskazał jednak osób, które razem z nim dokonywały napadów. Na wniosek policjantów prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku. 33-latek trafi do aresztu na 3 miesiące.  Za dokonanie rozbojów grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.