Złapali złodzieja narzędzi budowlanych

Grodzisk Maz.

Wracamy do tematu. 5 grudnia grodziscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży narzędzi na budowie przy ul. Augustowskiej. Sprawca został zatrzymany. Jak się okazało 26-letni mężczyzna odpowie nie tylko za to przestępstwo, ale także za inne.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży narzędzi i przedmiotów do montażu w nowo budowanych segmentach. W tej chwili policjanci są na miejscu, prowadzą swoje ustalenia. Nie mamy jeszcze dokładnych informacji o stratach – mówiła nam w miniony wtorek asp. Sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjantom udało się ustalić kim jest sprawca i gdzie mieszka. Wytypowano jednego z pracowników. Po przyjeździe do jego miejsca zamieszkania, 26-latek przyznał się do zabrania rzeczy, które schował na jednej z działek. Odzyskano utracony sprzęt i narzędzia. Właściciele firmy budowlanej wycenili wszystkie rzeczy na prawie 25 tys. zł.

To był koniec sprawy dla osób, które odzyskały sprzęt, ale nie dla 26-latka… – Dalsze czynności w sprawie doprowadziły do ustalenia, że nie jest to jedyne przestępstwo, o które podejrzany jest zatrzymany 26-latek. Policjanci wytypowali go także do kradzieży wyposażenia innego nowo budowanego domu w okolicy. Łupem złodzieja padły miedziane rurki, które zginęły z niezamkniętego budynku w Kałęczynie – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych.

Michał S. odpowie za obydwa przestępstwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.