Zielone światło dla obwodnicy Grodziska

Grodzisk Maz.

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Zgodnie z nią, nie ma przeciwwskazań do realizacji inwestycji.

Chodzi o budowę zachodniej obwodnicy Grodziska w ciągu drogi wojewódzkiej nr 579, relacji Kazuń Polski-Radziejowice, na odcinku od węzła z autostradą A2 do drogi wojewódzkiej nr 579 w miejscowości Kałęczyn. Jej powstanie jest jedną z najważniejszych inwestycji w regionie. Przede wszystkim obwodnica to szansa na odkorkowanie miasta i ułatwienie dojazdu do autostrady A2. W tym punkcie zgadzają się władze Grodziska, mieszkańcy oraz drogowcy. 

Od samego początku kością niezgody jest przebieg drogi. Trasa obwodnicy ma prowadzić przez Tłuste, Natolin, Chrzanów Duży, Chlebnię, Grodzisk Mazowiecki i dalej Wólkę Grodziską, Kozery, Kozerski i Kałęczyn, gdzie połączy się z drogą nr 579.

Protesty mieszkańców już raz wstrzymały inwestycję. We wrześniu ubiegłego roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał kolejną decyzję środowiskową. Posypały się odwołania. Mieszkańcy Łąk apelowali o odsunięcie drogi od terenów mieszkalnych, kolejny postulat dotyczył zachowania Stawów Natolińskich. Na tym nie koniec. Do RDOŚ wpłynęły pisma od mieszkańców Chrzanowa Dużego i Grodziska. Sprawa trafiła do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Ten po zapoznaniu się ze sprawą wydał decyzję, która utrzymała stanowisko RDOŚ. Zatem nie ma przeciwwskazań, co do budowy obwodnicy.

Taka decyzja cieszy Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który odpowiada za inwestycję. Wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegać się o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. – Cieszymy się z wydanej decyzji. Chcemy jak najszybciej przystąpić do kontynuowania prac. Pojawia się pytanie, czy mieszkańcy nie odwołają się do sądu. Zarząd musi pochylić się nad tą kwestią i wtedy podejmie decyzję, co do dalszych kroków – wyjaśnia Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Mieszkańcy mają prawo odwołać się od decyzji wydanej przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.