Zieleń przyuliczna w nowej odsłonie

Pruszków

Zieleń przy al. Wojska Polskiego przechodzi metamorfozę. Na odcinku od ul. Działkowej do Powstańców m.in. nasadzono tysiące krzewów liściastych i zasiano trawę na powierzchni ok. 1 ha.

Miasto Pruszków kilka miesięcy temu podpisało porozumienie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie przekazania fragmentu al. Wojska Polskiego w zakresie utrzymania zieleni. Chodzi o to, by tutejszy magistrat mógł zagospodarować tereny zielone we własnym zakresie. Do tej pory al. Wojska Polskiego delikatnie mówiąc nie zachwycała swym wyglądałem. Jednak w tym roku przyszły długo oczekiwane zmiany. MZDW wymienił nakładkę asfaltową na odcinku od ul. Brzozowej do Powstańców. W tej chwili trwają podobne prace drogowe na dalszym fragmencie prowadzącym aż do mostu na Utracie.

W ramach podpisanego porozumienia, ze swojej strony miasto postanowiło zmienić oblicze przyulicznej zieleni. Co się zmieniło? – W czerwcu tego roku po wyborze wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego została podpisana umowa na zagospodarowanie wspomnianej zieleni na odcinku od ul. Działkowej do Powstańców. Zrealizowaliśmy zakres prac, który przewidywał przygotowanie terenu pod nasadzenia, nasadzenie krzewów liściastych w ilości ponad 10 tys. sztuk, nasadzenie siedmiu drzew w pasie zieleni ul. Działkowej oraz powstanie trawników na powierzchni około 1 ha – mówi nam Aneta Kozłowska z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Nasadzono m.in. takie rośliny jak: róża, tawuła, dereń, irga, oliwnik, rokitnik, perukowiec, bez czarny, pęcherznica – dodaje.

Ale to nie koniec. W planach jest zagospodarowanie zieleni w kolejnej części al. Wojska Polskiego. – Przewidziana jest realizacja kolejnego fragmentu od Powstańców do rzeki Utraty. Jego zakończenie planujemy na listopad 2017 roku – wyjaśnia Kozłowska.

Koszt zagospodarowania wyniósł blisko 460 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.