Zieleń przy al. Wojska Polskiego pięknieje

Pruszków

Trudno nie zauważyć tej zmiany. Przy al. Wojska Polskiego w Pruszkowie pojawiły się nowe nasadzenia krzewów liściastych i iglastych.

– Trwa drugi etap realizacji projektu realizowanego przez Miasto Pruszków w ramach II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego – projektu pn. „Poprawa jakości środowiska poprzez kompleksowy rozwój terenów zielonych w Pruszkowie” – czytamy na stronie pruszkowskiego urzędu. 

Prace wykonywane są wzdłuż al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Powstańców do rzeki Utraty, ul. Pogodnej oraz ul. Plantowej na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. 2 Sierpnia. – Zgodnie z projektem wykonywane będą prace pielęgnacyjne drzew, usuwanie krzewów i drzew w złym stanie zdrowotnym a następnie prace związane z nasadzeniem krzewów i wykonywaniem trawników – czytamy dalej. 

W sumie nasadzonych zostanie blisko 12 tys. krzewów liściastych i iglastych przy al. Wojska Polskiego. Wzdłuż ul. Plantowej 1,3 tys. krzewów liściastych, 1,7 tys. traw ozdobnych i 19 sztuk drzew liściastych. Natomiast przy ul. Pogodnej 3,7 tys. krzewów liściastych i 37 sztuk drzew.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.