Zgłosił kradzież telefonu, choć go zgubił

Region

17-letni mieszkaniec Ożarowa Mazowieckiego wykazał się nie lada pomysłowością. Chcąc ukryć przed rodzicami fakt, że zgubił swój telefon komórkowy zgłosił jego kradzież na komendzie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę około godziny 9.00 do komisariatu w Ożarowie Mazowieckim wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o rozboju w pociągu kolejki podmiejskiej na trasie Warszawa – Sochaczew.  Po otrzymaniu informacji funkcjonariusze przystąpili do badania okoliczności domniemanego rozboju.

Podczas działań operacyjnych coraz więcej faktów nie pasowało do siebie. Kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia było już wiadomo, ze informacje o rozboju były fałszywe. Mundurowi zabezpieczyli dowody, które podważyły informacje podane przez poszkodowanego 17-latka.

Nastolatek przyznał, że nie doszło do żadnego rozboju. Chłopak wymyślił tą historię, ponieważ zgubił swój telefon i chciał zataić ten fakt przed rodzicami. Łatwiej było mu powiedzieć, że ktoś ukradł mu telefon komórkowy. Teraz 17-latkowi za zawiadomienie o niedopełnionym przestępstwie zostaną przedstawione zarzuty. Za ten czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.