Zdobyła złoto na mistrzostwach świata

Raszyn

Maja Klimaszewska, mieszkanka Raszyna, po raz kolejny udowodniła, że ma ogromny talent taneczny. 15-latka wywalczyła dwa medale na mistrzostwach świata w tańcu sportowym. Teraz szykuje się do wyjazdu na kolejną imprezę.

Ciężkie treningi, wiele wyrzeczeń, ale sukcesy na międzynarodowych zawodach z pewnością to rekompensują. Maja Klimaszewska swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 4 lat. Mały szkrab pojawił się na sali treningowej i stopniowo doskonalił swoje umiejętności. A co było asumptem do rozpoczęcia przygody z tańcem? Podczas zajęć rytmiki w przedszkolu instruktorka zwróciła uwagę rodzicom Mai, że ich córka czuje muzykę. 

Na początku był taniec standardowy, jednak z czasem pojawiły się indywidualne występy. Już w wieku 7 lat odnosiła sukcesy na szczeblu krajowym. Na sali treningowej Maja spędza godziny. Czasami bywa, że uczestniczy w zajęciach siedem dni w tygodniu.

Ostatnia podróż na mistrzostwa świata w tańcu sportowym IDF do Włoch zaowocowała wywalczeniem dwóch medali. Na parkiecie najlepsi młodzi tancerze z całego globu. Poprzeczka została zawieszona wysoko. W Bressanone 15-letnia Maja zdobyła złoto w kategorii disco dance duety. Z kolei w disco dance solo sięgnęła po brązowy medal.

To jednak nie koniec. Maja przygotowuje się do wyjazdu do Ostrawy, gdzie odbędą się mistrzostwa świata w hip-hopie. Czy ponownie uda jej się stanąć na podium? Trzymamy za nią mocno kciuki i czekamy na kolejne medale.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.