Zdewastowane drzwi na wysokości Czarnej Drogi

Pruszków

Zaniepokojenie wśród mieszkańców Pruszkowa wywołuje brak drzwi w ekranach akustycznych na wysokości Czarnej Drogi w Pruszkowie. Kolejarze zapewniają, że sprawą się zajmą.

W tym przypadku kwestią podstawową jest bezpieczeństwo. Mieszkańcy zwracają uwagę, że brak drzwi w ekranach akustycznych może doprowadzić do nieszczęścia. Każdy może wejść na tory, gdzie pociągi poruszają się z dużą prędkością. Drzwi zostały uszkodzone, jednak nie widać, aby ktoś podjął się ich naprawy. Kiedy kolejarze zajmą się sprawą? – Stwierdziliśmy dewastację drzwi w dwóch miejscach na wysokości Czarnej Drogi w Pruszkowie. Najszybciej jak będzie to możliwe zostaną one naprawione – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Najważniejsze, żeby kolejarze szybko uporali się z problemem i spełnili obietnice dotyczące montażu nowych elementów. Pytanie, czy będzie to efektywne. Kolejarze tłumaczą, dlaczego dochodzi do aktów wandalizmu. – Drzwi są elementem systemu ewakuacyjnego i służą jedynie do wyjścia z terenu kolejowego. Osoby odpowiedzialne za dewastację to osoby, które przechodzą przez tory w miejscu niedozwolonym co jest dodatkowo wyjątkowo niebezpieczne. Przypomnę jedynie, że pociągi w tym miejscu jeżdżą z bardzo dużą prędkością. Obok znajdują się bezpieczne przejścia pod torami – tłumaczy przedstawiciel PKP PLK.

Montaż nowych drzwi wiąże się również z większą kontrolą. – Sprawę przekazaliśmy na policję i do Straży Ochrony Kolei z prośbą o częstsze patrole w tym miejscu – podaje Jakubowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.