Zdewastowali ławkę w pruszkowskim parku

Pruszków

Cztery osoby, w tym jedna niepełnoletnia, zniszczyły jedną z ławek znajdujących się na terenie Parku Potulickich w Pruszkowie. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Do zdarzenia doszło 22 lutego w godzinach popołudniowych. Grupa młodych osób spożywała alkohol w Parku Potulickich od strony ul. Kopernika. W pewnym momencie najwyraźniej zaczęła doskwierać im nuda więc postanowili poszukać mocnych wrażeń. Obiektem ich ataku stała się parkowa ławka, która została wyrwana z ziemi i całkowicie zniszczona.

Jak się okazuje mężczyźni są znani zarówno straży miejskiej jak i policji. – Sprawcami dewastacji było czterech mieszkańców Pruszkowa, którzy są znani z wcześniejszych interwencji. Trzy osoby pełnoletnie i jedna nieletnia w wieku 17 lat. Dewastacji uległa ławka znajdująca się przed blokiem przy ul. Kopernika 17. Wyrwano z ziemi metalowy stelaż oraz zniszczono drewniane szczeble. Dotychczas do popełnienia tego czynu przyznała się jedna osoba – mówi Urszula Skrabska ze Straży Miejskiej w Pruszkowie. – Co ciekawe, w trakcie prowadzenia czynności przez funkcjonariuszy policji okazało się, że jeden z mężczyzn posiadał kradziony telefon – dodaje.

Następnie zatrzymani trafili do pruszkowskiej komendy policji… – Panowie zostali przewiezieni do komendy celem wykonania badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu na stacjonarnym urządzeniu. Wszyscy byli w stanie nietrzeźwości. Aby wszcząć postępowanie musimy najpierw otrzymać zawiadomienie od właściciela zniszczonej ławki, czyli Urzędu Miasta w Pruszkowie. Z pewnością będzie to tylko kwestia czasu – podkreśla asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.  

Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi za zakłócanie ładu i porządku oraz za spożywanie alkoholu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.