Zbiórka karmy dla zwierząt

Pruszków

Porzucone psy i koty trafiają do schronisk, które borykają się z różnymi kłopotami i potrzebują wsparcia. Pruszków organizuje zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Każdy może dorzucić swoją cegiełkę.

Widok błąkającego się po ulicy psa lub kota zwraca naszą uwagę i budzi zastanowienie. Może komuś uciekł, a może został porzucony. Bywa, że właściciele zwierząt nie mają skrupułów i zostawiają je na ulicy. Psy i koty zdane same na siebie czekają aż ktoś się nimi zainteresuje. Gdy właściwe służby zareagują, zwierzęta trafiają do schroniska i tam czekają na nowego właściciela.

Dla zwierzaka to trudne doświadczenie. Zwłaszcza, że wiele schronisk boryka się z problemami, które dotyczą również karmy. Apelują do ludzi dobrego serca o wsparcie. Pruszkowski urząd zdecydował się zorganizować zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów. Każdy, komu leży na sercu dobro zwierząt może włączyć się w akcję. – Będziemy przyjmować karmę w Wydziale Ochrony Środowiska. Jeżeli ktoś zechce ją dostarczyć do nas, będziemy niezmiernie wdzięczni –  przedstawia Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie. – Zawsze warto pomagać – dodaje.

Suchą karmę bądź w puszkach, makarony i kasze można dostarczać także do straży miejskiej w dni wolne od pracy. Z kolei w pruszkowskim urzędzie produkty będą przyjmowane w ciągu tygodnia. Zebrana żywność trafi do tymczasowego punktu opieki nad bezdomnymi zwierzętami przy ul. Południowej w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.