Zatrzymano złodziei sprzętu samochodowego

Region

Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy zatrzymali dwóch złodziei. Mężczyźni włamywali się do samochodów i kradli radia oraz głośniki. Obaj przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze.

Około 3.30 w nocy z niedzieli na poniedziałek (23-24 maja) dyżurny z pruszkowskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o prawdopodobnym włamaniu do samochodu. Zgłaszający poinformował, że usłyszał odgłosy podobne do dźwięku wybijanej szyby. Gdy wyjrzał przez okno zobaczył na ulicy jedynie dwóch mężczyzn.

Całe zajście miało miejsce niedaleko budynku komendy. W jednostce pozostał pomocnik dyżurnego, natomiast na miejsce zdarzenia została skierowana załoga patrolowa. Również sam dyżurujący policjant włączył się do działań. Po krótkim pościgu zatrzymano dwóch młodych mężczyzn.

Obaj zatrzymani z powodu ulewnego deszczu zostali umieszczeni na tylnym siedzeniu radiowozu. Po sprawdzeniu danych personalnych funkcjonariusze mieli już wypuścić mężczyzn. Jednak jedna z procedur nakazuje sprawdzenie pojazdu policyjnego, jeśli znajdowały się w nim obce osoby. Podczas tej czynności jeden z mundurowych wyczuł jakiś przedmiot między oparciem a siedziskiem. Okazało się, że jest to panel od radia samochodowego oraz latarka. 19-letni Tomasz K. oraz 22-letni Ludomir W. przyznali się do dokonania dwóch włamań. W wyniku przeszukania mieszkania młodszego z zatrzymanych, funkcjonariusze ujawnili kolejne radio oraz głośniki samochodowe. Przedmioty pochodziły z włamania dokonanego 13 maja, również na terenie Pruszkowa.

Mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. Decyzją sadu zostali skazani na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Pokryją również koszta sądowe i trafią pod dozór kuratora.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.