Zatrzymano sprawców rozboju

Region

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali wczoraj dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju.  Sprawcy pobili i okradli 18-letniego mężczyznę. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

W poniedziałek około godziny 21.00 przy stacji PKP w Pruszkowie do 18-letniego mężczyzny podszedł nieletni Klaudiusz Z., poprosił o 2 złote, kiedy ten odmówił do akcji przystąpili jego dwaj starsi koledzy, żądając oddania telefonu komórkowego. Ponieważ spotkali się z odmową, dotkliwie pobili, a później okradli mężczyznę.

Pokrzywdzony udał się na komendę i poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego policji. Podał rysopisy sprawców oraz imię i nazwisko najmłodszego Klaudiusza Z. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Po kilkunastu minutach poszukiwań udało się zatrzymać 13-letniego Klaudiusza Z. oraz 20-letniego Edwina N. Próbowali się ukryć w jednej z bram przy ul. Ołówkowej. Trzeci ze sprawców 19-letni Michał S., mieszkaniec Warszawy, został zatrzymany następnego dnia.

Pełnoletnim mężczyznom postawiono zarzuty. Przyznali się do zarzuconych im czynów. Decyzją prokuratury są pod nadzorem policji. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat. Najmłodszy ze sprawców odpowie przed sądem rodzinnym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.