Zatrzymano mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 49-latka

Pruszków

Wracamy do tematu. Jako pierwsi informowaliśmy o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło 14 października wieczorem na pruszkowskim Gąsinie. W wyniku pobicia zmarł 49-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali domniemanych sprawców – dwóch 19-latków z Piastowa.

Przypomnijmy. W minioną sobotę na ul. Promyka w Pruszkowie po godz. 20.00 rozległ się głośny dźwięk syren. Policjanci otrzymali informacje, że na miejscu doszło do bójki, a na chodniku leży nieprzytomny człowiek. Chwilę później ratownicy medyczni reanimowali 49-letniego mężczyznę, który następnie został przetransportowany do szpitala. Po godz. 23.00 policjanci otrzymali tragiczną wiadomość. Mężczyzna zmarł. 

Rozpoczęły się poszukiwania sprawców. Efektem policyjnych działań jest zatrzymanie dwóch podejrzanych.  – Sprawą zajęli się  funkcjonariusze z kilku wydziałów. Policjanci zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków oraz analizowali zebrany materiał. Sprawdzali każdy nawet najmniejszy szczegół. Ciężka praca dochodzeniowa i operacyjna przyniosła oczekiwane rezultaty. We wtorek, w rękach kryminalnych z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu byli już uczestnicy pobicia  – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

To dwóch 19-latków z Piastowa. Ci młodzi ludzie usłyszeli w prokuraturze zarzuty zabójstwa i pobicia. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec podejrzanych. Za zabójstwo grozi im dożywotnie pozbawienie wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.