Zastępcze autobusy pojadą inaczej

Milanówek

Uwaga pasażerowie! Od 20 stycznia autobusy komunikacji zastępczej w Milanówku zmienią trasę, w innym miejscu zlokalizowane będą też przystanki.

Chodzi o autobusy miejskie, uruchomione w związku z remontem podmiejskiej linii kolejowen nr 447. Zmiany w ich kursowaniu mają przełożyć się na większy komfort podróży. Jak argumentują władze Milanówka modyfikacje są odpowiedzią na postulaty pasażerów. Jakie zmiany zostaną wprowadzone? – Autobusy będą jeździły nie Królewską i Piłsudskiego, tylko Podwiejską i Warszawską. To ta najistotniejsza zmiana z punktu widzenia mieszkańców. Centrum przesiadkowe powstanie na ul. Dębowej. Powstanie jeden przystanek wspólny dla autobusów ZG i ZM – mówi nam Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

W związku z nową organizacją ruchu autobusów pojawił się apel do kierowców parkujących na ul. Warszawskiej. – Zwracamy się do kierowców, którzy pozostawiają swoje auta na parkingach wzdłuż ulicy Warszawskiej, aby parkowali auta zgodnie z  obowiązującym oznakowaniem, wskazującym właściwy sposób ustawienia pojazdu na wyznaczonych miejscach postojowych. Niezastosowanie się do znaków i  zasad organizacji postoju, może spowodować znaczne utrudnienia w  ruchu pojazdów komunikacji zbiorowej – ostrzegają milanowscy urzędnicy.

A co z dodatkowym autobusem, który miałby wozić mieszkańców Milanówka do stacji PKP w Grodzisku Mazowieckim? Kilka tygodni temu mówiło się o możliwości uzupełnienia kursów linii D o jeszcze jedno połączenie. Okazuje się jednak, że pomysł ten nie zostanie zrealizowany. – Bezpłatna linia D dowozi naszych mieszkańców i z naszych informacji wynika, że zaspokaja zapotrzebowanie – zaznacza burmistrz Kwiatkowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.