Zaproponowała pomoc w zaniesieniu zakupów i… okradła starszą osobę

Pruszków

Bezczelność złodziei nie zna granic. Na jednej z ulic w Pruszkowie do starszej kobiety podeszła osoba, która widząc ciężkie zakupy zaproponowała zaniesienie ich do domu. Historia skończyła się tak, że kobiecie skradziono portfel. Policja ostrzega i apeluje, by nie ufać obcym!

O sprawie poinformowała nas Monika, która opisała całe zajście. – Babcia była na targu w Pruszkowie, miała dużo zakupów, ciężki wózek. Podeszła do niej młoda dziewczyna (nie wiem ile lat) z propozycja, że pomoże jej z zaniesieniem zakupów do domu. Babcia była wtedy uradowana! Wchodząc do domu młodej zachciało się do toalety. Weszła łazienki, niedługo potem szybko wyszła i mówi, że jest pełno wody, stwierdziła że chyba rura pękła… A wodę sama wylała. Babcia weszła do łazienki, panika! A dziewczyna w tym momencie obrobiła ją. Warto to nagłośnić i ostrzec starszych ludzi – pisze do nas w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl. 

Po otrzymaniu powyższej wiadomości postanowiliśmy najpierw ustalić czy ta historia naprawdę miała miejsce. To, że do takiego zdarzenia doszło potwierdza policja. – Posiadamy takie zgłoszenie. Wszystko wydarzyło się 21 lipca. Jak twierdziła poszkodowana została zaczepiona na ulicy przez nieznaną jej osobę, która zaproponowała pomoc w niesieniu zakupów. Gdy doszły na miejsce nieznana kobieta została wpuszczona do mieszkania i po tej wizycie, pokrzywdzonej zginął portfel z pieniędzmi – opisuje mł. asp. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Wiemy, że sprawcą była kobieta, ale niestety nie posiadamy dokładnego rysopisu. Pokrzywdzona jest starszą osobą i nie pamięta szczegółów, które byłyby przydatne. Policjanci będą próbować swoimi sposobami ustalić wizerunek sprawczyni i przede wszystkim zatrzymać ją – dodaje. 

Funkcjonariusze ostrzegają żeby nie ufać nowo poznanym. – Ta ufność osób starszych jest niestety wykorzystywana przez złodziei i oszustów. Właśnie tego typu preteksty jak pomogę, zaniosę zakupy itp. są sposobem aby dostać się do mieszkania. Apelujemy, by nie ufać nowo poznanym osobom i przede wszystkim nie wpuszczać ich do mieszkania, bo potem możemy stać się ofiarą kradzieży czy oszustwa. Przebiegłość złodziei nie zna granic – apeluje mł. asp. Słomińska. 

Jeżeli ktoś widział całe zajście i ma istotne informacje dla tej sprawy proszony jest o kontakt z pruszkowską komendą policji przy ul. Kraszewskiego 8.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.