Zaprojektują nowe wiejskie świetlice

Grodzisk Maz.

W podgrodziskich miejscowościach ma powstać aż pięć nowych świetlic. Chodzi o wsie Opypy, Szczęsne, Kraśniczą Wolę, Czarny Las i Mościska. Grodziski urząd gminy poszukuje wykonawcy projektu budynków.

W Opypach świetlica stanie przy ul. Polnej Róży, w Szczęsnem przy ul. Orlej, w Kraśniczej Woli przy drodze powiatowej 1507W, w Czarnym Lesie przy ul. Choinowej, w Mościskach przy Pawiej. Powierzchnia użytkowa w każdej z nich ma mieścić się w przedziale od 90 do 140 m. kw. Gmina chce, aby budynki były parterowe i niepodpiwniczone.

Projektant musi uwzględnić przeznaczenie obiektów. – Zamawiający oczekuje zaprojektowania obiektu w sposób umożliwiający korzystanie z niego w sposób wszechstronny, to jest organizację zebrań i imprez wiejskich, niewielkich imprez okolicznościowych i plenerowych – czytamy w ogłoszeniu o przetargu. W każdej świetlicy muszą znaleźć się sala zebrań, sala komputerowa, toalety, magazyn i pomieszczenia techniczne.

W pierwszej kolejności dokumentacja przygotowania zostanie dla miejscowości Opypy, Szczęsne i Kraśnicza Wola. Od momentu podpisania umowy, wybrany wykonawca będzie miał na to 210 dni. Dwa razy dłużej powstawać będzie projekt dla Czarnego Lasu i Mościsk, gdzie przeprowadzenie inwestycji wymaga zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.