Zaprojektują nową pływalnię. Jest umowa

Pruszków

Władze pruszkowskiego starostwa podpisały dziś umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla nowej pływalni. Jest szansa, że na realizacje inwestycji uda się pozyskać dofinansowanie.

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wygrało Biuro projektowe i nadzór budowlany mgr inż. Marcin Bartoś. Komplet dokumentów ma być gotowy w ekspresowym tempie. Projektant na wykonanie odpowiednich projektów ma czas tylko do 21 sierpnia. – Kibicujmy tej inwestycji, ponieważ nie tylko będą z niej korzystać mieszkańcy Pruszkowa i Piastowa, ale również będzie to miejsce, gdzie mam nadzieję wykształcimy przyszłych mistrzów sportu, sławiących Pruszków i Powiat Pruszkowski na cały świat – powiedział na uroczystości Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. 

Powiat Pruszkowski ubiega się o dofinansowanie budowy w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2018”, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szacowany koszt budowy nowej pływalni to 19 mln zł. Dofinansowanie może sięgnąć 70 proc. tej kwoty. 

Jak ma wyglądać nowa pływalnia?Obiekt ma powstac przy ul. Gomulińskiego na terenie Zespołu Szkół Ogólnoksztalcącycj i Sportowych w Pruszkowie. Dziś znane są wstępne założenia. Pływalnia ma posiadać 8 torów pływackich o długości 25 metrów wraz z trybuną widowiskową na minimum 200 osób, a jej projekt musi być uzgodniony z Polskim Związkiem Pływackim.

Na inicjatywę budowy nowego obiektu pozytywnie zareagowali sami zainteresowani, czyli uczniowie i sportowcy. – Z perspektywy osoby trenującej pływanie zawodowo wiem, jak ważne jest moje przygotowanie. To przygotowanie na nowym obiekcie będzie dużo łatwiejsze, a tym samym wyniki będą łatwiejsze do osiągnięcia” – potwierdza Julia Koluch, pływaczka UKS Kapry Armexim Pruszków, Mistrzyni Polski oraz medalistka Mistrzostw Europy Juniorów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.