Zanim wrzucisz do puszki

Region

W poprzednich latach podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdarzały się przypadki, że kwestę uliczną prowadziły osoby podszywające się pod wolontariuszy Orkiestry. Policja i straż miejska zwraca uwagę, by dokładnie sprawdzać, czy osoby, które zachęcają nas do wrzucania datków do orkiestrowych puszek, są rzeczywiście wolontariuszami WOŚP.

Zbiórkę mogą prowadzić tylko wolontariusze mający specjalny identyfikator oraz puszkę wolontariusza w tych samych barwach, co identyfikator. Puszka musi być oklejona banderolami WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy, powinien się znajdować wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze. Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są serduszkowe naklejki.

Jeśli będzie istniało jakiekolwiek podejrzenie, że identyfikator lub puszka są podrobione, należy poinformować o tym policję lub straż miejską (numer alarmowy policji: 997, numer alarmowy straży miejskich: 986).

Funkcjonariusze apelują także do osób kwestujących, aby dla własnego bezpieczeństwa poruszały się w grupie. Dzieci powinny być pod opieką dorosłych. Jeśli grupa kwestujących będzie potrzebowała pomocy może zwrócić się do funkcjonariuszy o dowiezienie ich do Sztabu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.