Zakupy na Pańskiej po nowemu. Targowisko czekają zmiany

Pruszków

Targowisko na ul. Pańskiej w Pruszkowie przejdzie zmiany, ale o tym informowaliśmy już we wrześniu minionego roku, gdy miasto otrzymało dofinansowanie na ten cel. Teraz urząd ogłosił przetarg i szuka wykonawcy, który zajmie się przebudową obiektu.

Przypomnijmy. Miastu udało się pozyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego w wysokości 770 tys. zł. Już wtedy zapowiadano znaczne zmiany na terenie przy ul. Pańskiej 11. – Jesteśmy na pierwszym miejscu w rankingu. Ale to tylko niewielka część kwoty, która zostanie przeznaczona na przebudowę targowiska, ponieważ całe zadanie będzie kosztowało ponad 2,5 mln zł. Tworzenie projektu rozpocznie się w przyszłym roku. Sama inwestycja przewidziana jest do realizacji w 2019 roku – mówił nam we wrześniu 2017 r. Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Przetarg został właśnie ogłoszony. Inwestycja będzie realizowana w formie „zaprojektuj i buduj”. Zajrzeliśmy do dokumentów i sprawdziliśmy jaki jest zakres prac omawianej inwestycji. Planuje się m.in.: rozebranie istniejących nawierzchni targowiska z trylinki i płyt betonowych, rozbiórkę wszelkich innych istniejących elementów zagospodarowania terenu, rozebranie istniejącego ogrodzenia i bram wjazdowych, wykonanie utwardzenia z kostki betonowej, wykonanie i zagospodarowanie terenów zielonych (trawniki, krzewy), budowę zadaszeń w konstrukcji stalowej, wykonanie ogrodzenia (panelowe, z siatki zgrzewanej), montaż bram wjazdowych i furtki, ocieplenie istniejącego budynku toalet, przebudowa istniejącego budynku administracyjnego, montaż pomp ciepła do ogrzewania budynku administracyjnego i budynku toalet, wykonanie kanalizacji deszczowej z powierzchni utwardzonych oraz z dachów wiat, wykonanie oświetlenia terenu, instalację nagłośnienia, oznakowanie budynku administracyjnego oraz wybudowanie elementów małej architektury (kosze na śmieci, stojaki rowerowe, tablica informacyjne).

Według założeń przetargowych projekt ma być gotowy do końca listopada tego roku, natomiast cała inwestycja (wykonanie prac budowlanych) ma zakończyć się do końca sierpnia 2019 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.