Zakończono zbieranie ankiet dotyczących strefy parkowania

Pruszków

Ankiety w sprawie utworzenia strefy płatnego parkowania w Pruszkowie można było wypełniać przez cztery tygodnie. Teraz ich analizą zajmie się fundacja, która je utworzyła.

Miasto wyszło z inicjatywą stworzenia płatnych stref parkowania na terenie Pruszkowa. Zdania na ten temat są podzielone. Jedni uważają to za bezsensowne działanie, ponieważ i tak w mieście trudno zaparkować, natomiast inni widzą w tym pomyśle zalety w postaci możliwości zaparkowania w obleganych miejscach. A trzeba wziąć pod uwagę, że wiele aut zaparkowanych w centrum miasta stacjonuje na swoich miejscach od wielu miesięcy, czy nawet lat – przykładem może być niebieski fiat przy ul. Kościuszki. 

Nie ulega wątpliwości, że jest to temat sporny. Głównymi ulicami w mieście zarządza powiat, wobec tego organ postanowił przeprowadzić ankietę w tej sprawie. W końcu to mieszkańcy powinni mieć możliwość głosu. Zbieranie ankiet zostało zakończone, teraz ich analizą zajmie się fundacja UPstarter, która je przygotowała. Ankiety dostępne były również w Gazecie WPR. Zebrano ich ponad 1,4 tys. sztuk.

Jakie będą kolejne działania w tym temacie? – Kolejnym krokiem będą warsztaty podczas których będziemy wspólnie z przedstawicielami Miasta, oraz zaproszonymi specjalistami omawiać wyniki i szukać najbardziej optymalnego rozwiązania problemu. Już teraz zapraszamy na otwarte spotkanie z mieszkańcami, podczas którego przedstawimy szczegółowe wyniki przeprowadzanych ankiet i efekty warsztatów – czytamy na facebooku powiatu pruszkowskiego.

Również redakcja portalu WPR24.pl postanowiła przeprowadzić własną sondę w tej sprawie. Wzięło w niej udział 784 mieszkańców. Na „tak” opowiedziało się 40 proc. uczestników, zaś na „nie” było 57 proc. Zaledwie 4 proc. pytanych nie miało zdania na temat płatnej strefy parkowania (sonda dostępna tutaj).

Temat krótko podsumował starosta powiatu pruszkowskiego, Maksym Gołoś:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.