Zakazy nie zdają egzaminu. Trzeba poszukać nowego rozwiązania

Pruszków

Pruszkowskie starostwo powiatowe szuka rozwiązania problemu z parkowaniem na trawnikach i w bramach w ciągu ul. Komorowskiej w Pruszkowie. Znaki zakazu zatrzymywania się nie zdają egzaminu.

Problem z parkowaniem przy ul. Komorowskiej w Pruszkowie nasila się w dni targowe. We wtorki i piątki sznur zaparkowanych samochodów ciągnie się po obu stronach drogi. Nie byłoby to niczym nadzwyczajnym gdyby nie fakt,że po lewej stronie jezdni nie ma miejsc parkingowych. Samochody stoją na ulicy, rozjeżdżają trawniki. Wiele osób swoje auta parkuje w… bramach wjazdowych, blokując mieszkańcom wyjazd z własnej posesji. Mieszkańcom puszczają nerwy, którzy wzywają straż miejską.

Rozwiązaniem problemu miała być zmiana organizacji ruchu na ul. Komorowskiej. W połowie marca po lewej stronie drogi pojawiły się znaki zakazu zatrzymywania się. – Nowa organizacja ruchu została wprowadzona na wniosek mieszkańców ul. Komorowskiej – powiedział nam Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

Kierowcom się to nie spodobało. Wielu z nich pytało gdzie mają zostawiać swoje samochody. Posypały się mandaty i upomnienia. Rozwiązanie nie przyniosło jednak spodziewanego efektu. W dni targowe samochody jak stały, tak stoją.

Pruszkowie starostwo powiatowe, które jest zarządcą ul. Komorowskiej chce znaleźć jeszcze inne rozwiązanie. – W przypadku tego odcinka ważne jest pogodzenie interesu obu stron. Z jednej strony są to mieszkańcy okolicznych budynków, którzy chcą bez uciążliwości korzystać z dojazdu do swoich domów, a z drugiej klienci targu, którzy chcą zaparkować swój samochód na czas zakupów. Dla dobrego rozwiązania tej sytuacji zleciliśmy przygotowanie koncepcji przebudowy ul. Komorowskiej na odcinku od l. Armii Krajowej do ul. Pogodnej wraz z budową dodatkowych miejsc postojowych – mówi Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Co ma być wzięte pod uwagę przy tworzeniu dokumentacji? Koncepcja ma obejmować przebudowę jezdni, chodnika, zjazdów, budowę ścieżki rowerowej, odwodnienia i co najważniejsze miejsc parkingowych. Planowane jest również nowe zagospodarowanie zieleni na całym odcinku. Koncepcja ma być gotowa w połowie maja. Później zapadną decyzje dotyczące ewentualnej przebudowy drogi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.