Zakasali rękawy i posprzątali gminę

Michałowice

Mieszkańcy Granicy, Nowej Wsi, Reguł oraz Komorowa wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali swoje miejscowości z zalegających śmieci.

Taka postawa jest godna pochwały! Mieszkańcy zebrali się i własnymi siłami posprzątali miejsca, które codziennie mijają, które mogły stać się lepsze dzięki uporządkowaniu i pozbyciu się śmieci. Ochotnicy uzbroili się w broń do walki z odpadami, czyli w rękawiczki i worki. Tak niewiele potrzeba żeby zmienić rzeczywistość, prawda?

W akcji wzięło udział wielu mieszkańców gminy Michałowice. A to pokazuje, że czystość, środowisko i to co ich otacza jest dla nich ważne. W Regułach najwięcej śmieci zebrano w okolicach parku, głównie na niezagospodarowanych terenach. Zebrano butelki, rozbite szkła, plastiki, a nawet… opony, resztki materaców czy duże zabawki. Z kolei w Granicy i Nowej Wsi najwięcej odpadów znaleziono przy ul. Rekreacyjnej, Szczęśliwej, Brzozowej, Głównej, Wiśniowej, Komorowskiej i Pruszkowskiej. Najwięcej znaleziono tam szklanych butelek i puszek po napojach. Za to w Komorowie z roku na rok śmieci jest coraz mniej, choć nie jest tak, że nie ma ich w ogóle. Mieszkańcy zebrali wiele butelek szklanych i plastikowych, niedopałki papierowych i opony.

– Wszystkim zaangażowanym w wiosenne porządki dziękujemy za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że z roku na rok porzuconych śmieci będzie w naszej gminie coraz mniej – czytamy na stronie facebookowej gminy Michałowice.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Zakasali rękawy i posprzątali gminę”

 1. Ag...... pisze:

  „Oto postawa godna pochwały!” To raczej odwrotnie, gmina Michałowice powinna się wstydzić, bo to, że mieszkańcy mają sami sprzątać źle świadczy o rządzących. Takie rzeczy powinni robić ludzie do tego zatrudnieni lub skazani na prace społeczne!!! To jakiś koszmar, wyobrażam sobie dzieci znajdujące różne ohydztwa!

 2. Brwinowianin pisze:

  …podobno w Brwinowie też „dobro wspólne” (PO-KO), które „rządzi” obecnie w mieście chce aby to mieszkańcy sprzątali ulice 🙂 !
  Póki co zamkneli szkoły , podrożały śmieci o 150% …i co jeszcze Panie Kosiński ?

 3. Aż miło popatrzeć pisze:

  Znalezione na YT. Tak zakasują rękawy przy budowie tunelu na Działkowej w Pruszkowie. https://www.youtube.com/watch?v=hS58Re8ELUQ

 4. niewidzialna ręka pisze:

  Oto postawa godna pochwały! Zwłaszcza ze strony samorządów zobowiązanych do sprzątania terenów. Teraz proszę, aby Redakcja dowiedziała się na co gminy zamierzają przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze.

 5. olo pisze:

  ta…sami mieszkancy….ciekawe, ze tydzien wczesniej jakas firma tobila to samo na ulicach i pobiczach.

  • Wojtek pisze:

   Tak, sprzątałem razem z dziećmi. Tak, jestem mieszkańcem Regul. Niestety nie skończyliśmy – wzdluz Granicznej jest jeszcze mnóstwo śmieci. Zachęcam do naśladownictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły