Zabytkowa kamieniczka w nowej odsłonie

Pruszków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” chce wyremontować zabytkową kamienicę. Budynek przy ul. Bolesława Prusa 66 jeszcze w tym roku ma zostać odnowiony.

Kameralna kamieniczka powstała około 1882 r. Budynek znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków, jednak większość pruszkowian widzi w nim raczej ruderę, niż piękny zabytek. Nic w tym dziwnego, ponieważ kamienica jest zaniedbana. Popękane tynki, które w kilku miejscach odpadły i odsłoniły cegły, nie dodają jej uroku.

TBS „Zieleń Miejska”, która jest zarządcą budynku, szuka firmy, która zajmie się remontem kamienicy. A pracy będzie sporo. Oprócz wykonania nowej elewacji w kamienicy trzeba będzie wymienić okna. Wykonawca będzie musiał również wybić wcześniej zamurowane otwory okienne. Remont obejmie dach oraz klatkę schodową. Kamienica zostanie wyposażona w instalacje ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania. Te rozwiązania ułatwią życie lokatorom budynku.

Jeśli TBS już w pierwszym postępowaniu znajdzie wykonawcę prac, to jest szansa na to by remont ruszył jeszcze w kwietniu. Utrudnienia związane z prowadzeniem prac budowlanych nie będą trwały zbyt długo. Zarządca budynku zakłada maksymalnie trzy miesiące. To oznacza, że najpóźniej w lipcu kamienicę przy ul. Prusa 66 można będzie podziwiać w nowej odsłonie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.