Zabierz głos w sprawie kolei

Pruszków

Choć remont linii kolejowej nr 447 Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy nie ruszył to dla wielu osób ta wizja jest już koszmarem. Jak będzie wyglądał transport podczas modernizacji? Mieszkańcy Pruszkowa mają okazję wyrazić swoje zdanie.

Modernizacja odcinka Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy może spowodować prawdziwy paraliż komunikacyjny. W jednym z wariantów pociągi nie wyjadą na remontowany szlak. Druga opcja zakłada, że będzie ich mniej.

Dwa warianty, z których wybrać trzeba jeden. Kolejarze zwrócili się do samorządów o opinię na temat planowanej modernizacji. Władze Pruszkowa chcą, aby w sprawie głos zabrali mieszkańcy. Każdy może wyrazić swoje zdanie w ankiecie. Pierwsza opcja to częściowe zamknięcie linii na odcinku Pruszków-Warszawa Włochy. Pociągi kursowałyby jednym torem, a remont trwałby ponad 30 miesięcy. Drugie rozwiązanie to całkowite zamknięcie linii na 22 miesiące. Zamiast pociągów mieszkańcy korzystaliby z komunikacji autobusowej. Mieszkańcy Pruszkowa mają czas do 20 marca. Ankieta dostępna jest tu.

Korzystających z kolei czekają kolejne utrudnienia, które mogą potrwać nawet trzy lata. Przez ten czas kolejarze wyremontują ponad 22 kilometry torów, cztery mosty, trzy wiadukty, przebudują perony oraz stacje. Z kolei w Parzniewie planowana jest budowa nowego przystanku. W ciągu ul. Działkowej w Pruszkowie ma pojawić się tunel.
 
Głos w sprawie wyrazili już mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego. Badanie trwało od 19 lutego do 6 marca. Jak prezentują się wyniki? Grodziszczanie woleliby, aby linia kolejowa została całkowicie zamknięta. Za takim krokiem zagłosowały 793 osoby. Częściowe zamknięcie linii za słuszne rozwiązanie uważa 254 podróżujących.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.