Zaatakował rowerzystę

Pruszków

W miniony piątek na ul. Prusa w Pruszkowie doszło do nietypowego zdarzenia. Jeden z kierowców zaatakował rowerzystę. Między mężczyznami doszło do kłótni i rękoczynów.

W piątek 20 października około godz. 14.00 rowerzysta poruszał się ul. Prusa. Nagle kierowca poruszający się poboczem jezdni zatrzymał się, wysiadł z samochodu, uderzył rowerzystę i kopnął w jego rower. Zdarzenie zarejestrował inny kierowca. Według poszkodowanego rowerzysty agresywny kierowca chciał skrócić sobie drogę i zamiast czekać w korku postanowił chodnikiem przecisnąć się do przodu. Kłopot w tym że kierowca miał nie zauważyć rowerzysty. Ten uderzył ręką w samochód by zasygnalizować mu fakt, że jechał obok. To zachowanie miało wywołać agresję kierowcy.

Poszkodowany rowerzysta sprawę zgłosił na policję. – Do zdarzenia doszło w piątek, zgłoszenie otrzymaliśmy w poniedziałek. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 124 kodeksu wykroczeń (uszkodzenie mienia) – poinformowała nas podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Wiele wskazuje jednak na to, że zarówno kierowca jak i rowerzysta nie są tu bez winy. Kierowca auta oprócz agresywnego zachowania załamał przepisy przekraczając ciągłą linię oddzielającą pas ruchu od pobocza. Rowerzysta natomiast powinien poruszać się ścieżką rowerową. – Rowerzysta powinien poruszać się zgodnie z przepisami ruchu drogowego – zaznacza podkom. Kańka.

Jedno jest pewne kierowca nie powinien reagować agresją w tej sytuacji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.