Z nowego tunelu w Brwinowie można już korzystać

Brwinów

To pierwsza oddana do użytku przeprawa, którą kolejarze wybudowali w ramach remontu podmiejskiej linii 447. Z tunelu łączącego ulice Sportową i Przejazd w Brwinowie piesi i rowerzyści mogą już korzystać.

Tą dobrą wiadomością w mediach społecznościowych podzielił się burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński. – W piątek 22 marca wykonawca zakończył budowę ciągów pieszo-rowerowych zarówno od strony ul. Sportowej, jak i od ul. Przejazd i ul. Mszczonowskiej. Jak widać na zdjęciach, pierwsi rowerzyści i przechodnie już korzystają z nowego wygodnego połączenia dwóch części Naszego Miasta – pisze brwinowski włodarz.

Przeprawa pod torami kolejowymi została wybudowana od zera. Czekają ją jeszcze prace wykończeniowe. – W najbliższym czasie Wykonawca ma przystąpić do prac wykończeniowych, m.in. montażu: oświetlenia tunelu, oświetlenia terenu w rejonie wejść do tunelu, pomp odwodnienia tunelu, kamer monitoringu wizyjnego, barier i poręczy, oszklenia wiat wejściowych. Prace wykończeniowe mają się zakończyć w kwietniu – dodaje burmistrz Kosiński.

PKP PLK przeprowadziło tę inwestycję na podstawie dokumentacji projektowej, którą sfinansowała gmina. Gmina będzie też odpowiedzialna na utrzymanie tunelu, jego odśnieżanie i bieżącą konserwację.

To pierwsza przeprawa przez tory na szlaku Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki, z której można już korzystać. Nadal zamknięte pozostają przejścia podziemne w rejonie stacji m.in. w Piastowie, Pruszkowie czy Milanówku. Ostatni podawany przez PLK termin zakończenia w nich prac to końcówka marca. Czy uda się go dotrzymać? Wielu podróżnych ma co do tego poważne wątpliwości. Co na to PKP PLK? Zadaliśmy to pytanie bezpośrednio. Czekamy na odpowiedź.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Z nowego tunelu w Brwinowie można już korzystać”

 1. Adam pisze:

  Tunel ciągle jest zalany 🙁

 2. Irt pisze:

  Fajnie a k8edy rondo na Biskupickiej ?

  • Brwinowianin pisze:

   za kilka lat, temat tego ronda to była karta przetargowa Kosińskiego żeby wygrał kolejne wybory. Nie wiem czy wiesz (pamiętasz) że obiecał również kładkę przez tory w okolicach stadionu 🙂 !
   I w taki właśnie sposób Kosiński („dobro wspólne” _PO-KO) manipuluje i oszukuje mieszkańców Brwinowa już od 10 lat ?

   • Brwinowianka pisze:

    Gdyby Pan wiedział jak wyglądają procedury przetargowe to nie pisałby Pan takich bzdur. Burmistrz sam nie wybuduje ronda.

    • Brwinowianin pisze:

     ja wiem że burmistrz niczego sam nie zrobi, sam też nie sprząta ulic, tylko ewentualnie kimś sie wysługuje, ale jak widać nawet tego nie potrafi …
     Czy Pani to widzi że jest syf na chodnikach i ulicach, czy może udaje że nie widzi w imię ślepej lojalności burmistrzowi ?

   • R. pisze:

    Brwinoidiotanin ile za taki wpis, 60 groszy?

 3. aaaaaaaaaaaaaaaaaa pisze:

  A kiedy bedzie takie przejscie w Pruszkowie..?

 4. Brawo Brwinów! pisze:

  Mieszkańcy Pruszkowa zazdroszczą władz mieszkańcom Brwinowa. U nas takie przejście przydałoby się przy Majowej i nie tylko tam. W ogóle w Pruszkowie mało jest przejść przez tory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły