Z młodzieżą o Milanówku

Milanówek

W minioną sobotę w bibliotece w Milanówku odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z burmistrz Wiesławą Kwiatkowską i przedstawicielami instytucji kulturalnych. Młodzi mieszkańcy mogli opowiedzieć o swoich potrzebach i wizji Milanówka.

Wyjście naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych milanowian władze miasta-ogrodu zapowiadały od jakiegoś czasu. Sobotnie spotkanie ma ożywić dialog młodzieży i dzieci z magistratem. Pojawili się na nim i kilku i kilkunastolatkowie, którzy bez oporów mówili o tym, czego oczekują. – Co młodzi z Milanówka robią w wolnym czasie? Jadą do Grodziska – stwierdził z przekąsem jeden nastoletnich uczestników.

To wkrótce ma się zmienić. Ze strony władz miasta padła deklaracja, że pomysły młodych mieszkańców są mile widziane. Pierwsze padły już w sobotę. Wśród propozycji młodzieży znalazły się m.in. budowa lodowiska, warsztaty dziennikarskie, dostawienie ławek i kosz na śmieci, miejskie hot spoty i stworzenie systemu roweru miejskiego.

W najbliższym czasie rozpisany zostanie też konkurs, w którym nagrodą będzie dofinansowanie na realizację wybranego projektu zgłoszonego przez młodzież. Do kontaktu i współpracy młodych zachęcały też przedstawicielki Miejskiej Biblioteki Publicznej i Milanowskiego Centrum Kultury.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.