XVII Bal Ojców Miasta

Region

W Grodzisku Mazowieckim po raz siedemnasty odbył się Bal Ojców Miasta. W trakcie trwania uroczystości zostały wręczone Złote Bogorie oraz statuetki dla Człowieka i Firmy Roku 2010. Obyła się również specjalna aukcja charytatywna.

Statuetki Człowieka Roku 2010 otrzymały w tym roku dwie osoby. Pierwsza powędrowała do Joanny Krupskiej, Prezes Związku Dużych Rodzin Trzy +. W ten sposób docenione zostało jej zaangażowanie w pomoc rodzinom wielodzietnym i wspieranie polityki prorodzinnej. Kolejna statuetka trafiła do rąk Wiesława Forkasiewicza, Konsula Honorowego RP w Nicei. Wyróżnienie zostało przyznane za jego wieloletnie przywiązanie do Grodziska Mazowieckiego, za konsekwentne wspieranie wymiany kulturowej i popularyzowanie gminy za granicą. Dzięki staraniom Forkasiewicza ponad 20 uczniów Technikum Gastronomicznego skorzystało z miesięcznych praktyk w restauracjach w Nicei.

Miano Firmy Roku 2010 przypadło przedsiębiorstwu Carpol Sp. z o.o. Firma może się pochwalić wyznaczaniem nowych horyzontów w relacjach między firmą a gminą, angażuje się w zakresie odpowiedzialności społecznej i tworzy nowoczesne rozwiązania w relacjach pracodawca – pracownik.

Tradycyjnie już podczas Balu Ojców Miasta odbyła się charytatywna aukcja, którą poprowadziła aktor Andrzej Grabowski. Licytowane były obrazy autorstwa Wojciecha Łempickiego, grafika Tadeusza Łapińskiego oraz pióro Prezydenta Bronisława Komorowskiego, które zostało sprzedane za 5 320 złotych.

Łącznie w trakcie aukcji zebrano 32 450 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitacje Filipa Dziekańskiego i Zbigniewa Zientka oraz na operację rąk Amelii Fornalik.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.