Wzmożone kontrole policyjne

Region

Przez cały piątek, 5 lutego, policja będzie prowadziła wzmożone kontrole na drogach. Funkcjonariusze z Pruszkowa i Grodziska zwracają uwagę na trzeźwość kierujących oraz posiadanie przez nich narkotyków.

Policjanci zaangażowani są w akcję „Alkohol i narkotyki”, która prowadzona jest na terenie całej Polski. Kierowcy z naszego regionu muszą być przygotowani na utrudnienia. Mogą tworzyć się korki. – Prowadzimy wzmożone kontrole kierujących. Czasami mogą tworzyć się korki. Rano policjanci pojawili się na rondzie w Piastowie. Ruch drogowy będzie się przemieszczał – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Na co funkcjonariusze będą zwracać uwagę? – Przede wszystkim celem akcji jest wykluczenie kierowców pod wpływem alkoholu i narkotyków. Stwarzają oni zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach, dlatego należy temu zapobiegać – informuje rzecznik pruszkowskiej policji.

Policja do kontroli może zatrzymać każdego kierowcę. Pierwszą czynnością będzie zbadanie trzeźwości kierującego, ale policjanci mogą podjąć również inne kroki. – Jeżeli zachowanie kierowcy wzbudzi nasze wątpliwości będziemy go przewozić na badanie moczu, aby sprawdzić, czy nie znajduje się pod wpływem środków odurzających – wyjaśnia asp. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.