Wzięli się za Modrzewiową

Podkowa Leśna

Kawałek po kawałku – tak wygląda modernizacja ul. Modrzewiowej w Podkowie Leśnej. Kilka miesięcy temu przeprowadzono remont chodnika, teraz nadszedł czas na nawierzchnię.

Na temat Modrzewiowej burmistrz wielokrotnie rozmawiał z mieszkańcami. Kwestią budzącą najwięcej wątpliwości jest przebudowa węzła Kościelna/Modrzewiowa. Po konsultacjach projekt zmian został poprawiony i przesłany do starostwa. Modrzewiowa boryka się z wieloma problemami m.in. brakuje tam odwodnienia.

Miasto chce poprawić stan Modrzewiowej. Podkowiański magistrat stopniowo realizuje inwestycję. – Rozpoczął się remont nawierzchni ul. Modrzewiowej na odcinku Wschodnia – Sosnowa. Prace będą polegały na wymianie nakładki asfaltowej, wybudowaniu zjazdów do posesji i zagospodarowaniu poboczy. W maju zakończyły się  prace remontowe chodnika na na tym odcinku ulicy. Zakres prac obejmował wymianę chodnika, krawężników i zjazdów do posesji – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Z czasem planowany jest remont kolejnych odcinków drogi. W tegorocznym budżecie miasto na inwestycje drogowe przeznaczyło blisko 2 mln zł. Co istotne, prace na Modrzewiowej nie zostały w nim uwzględnione. Skąd zatem środki? – Pozostała część ulicy Modrzewiowej jest w trakcie prac projektowych. Prace nie były przewidziane w budżecie, środki na ich wykonanie pochodzą z wypracowanych oszczędności – informuje Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.