Wyróżnienia dla gmin naszego regionu

Region

Sezon na nagrody dla samorządów trwa. W czwartek wręczono je w ramach Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Wyróżnienia trafiły do Pruszkowa, Grodziska, Podkowy Leśnej, Michałowic i Piastowa.

O przyznaniu nagród i tytułów dla lokalnych instytucji informujemy na naszych łamach na bieżąco. Tym razem rozwiązał się duży ich worek, a powody do zadowolenia mają włodarze kilku gmin, w tym m.in. Pruszkowa. – Podczas trwającej dzisiaj konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno – gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” Prezydent Jan Starzyński odebrał dwa wyróżnienia. Pierwsze za zajęcie przez Pruszków VI miejsca w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego w kategorii Gmina Miejska w województwie mazowieckim oraz drugie – za zajęcie III miejsca w Rankingu Dynamiki Wskaźnika Przedsiębiorczości w okresie 2003 – 2016 w kategorii Gmina Miejska w województwie mazowieckim – informuje pruszkowski urząd miasta.

Wyróżneiniem może pochwalić się też Podkowa Leśna. – 10 maja z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odebrałem Dyplom dla Miasta Podkowa Leśna za zajęcie III miejsca w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST w 2016r. w kategorii Gmina Miejska w woj. mazowieckim (w tym miast na prawach powiatu). Jest to awans z miejsca V w zeszłym roku. Tym większą mam satysfakcję, że dwa pierwsze miejsca przypadły miastom na prawach powiatu: Warszawie (I) i Płockowi (II). IV i V miejsce zajęły Węgrów i Garwolin – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz miasta-ogrodu.

W rankingu znalazły się także Grodzisk Mazowiecki, Michałowice i Piastów. Włodarze tych gmin również odebrali wyróżnienia i dyplomy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.