Wyremontowali oligocenkę przy ul. Jasnej

Pruszków

Studnia oligoceńska przy ul. Jasnej w Pruszkowie została przebudowana. Już dziś obiekt powinien ponownie zacząć działać.

O tym, że oligocenka zostanie odnowiona informowaliśmy już w czerwcu. Niestety budynek dość mocno nadgryzł ząb czasu. Tynki były zniszczone, większość płytek odpadała, a podłoże posiadało wiele ubytków. Teraz sytuacja ma się zupełnie inaczej.

Jakie prace zostały zrealizowane? – W trakcie remontu zostały wymienione tynki zewnętrzne i wewnętrzne, wymieniono podłogową instalację grzewczą w części zimowego poboru wody, wykonano instalację przeciwwilgociową pionową i poziomą, została także wymieniona stolarka i ślusarka drzwiowa. Wykonano także nowe koryta przy punktach poboru wody – poinformowało miasto na Facebooku.

Zgodnie z zapewnieniami włodarzy, obiekt powinien być czynny już dziś.

Co warto wiedzieć
Woda oligoceńska znajduje się pomiędzy dwoma warstwami skał. W przypadku niecki mazowieckiej średnio występuje na głębokości około 200 metrów. Trzeba pamiętać, że taka woda nie może być przechowywania dłużej niż 24 godziny, chyba, że ją przegotujemy.

Wskazane jest aby często myć zbiorniki, do których jest pobierana. Mieszkańcy Pruszkowa bardzo chętnie korzystają ze studni oligoceńskich, co widać po kolejkach, które tworzą się przy tego typu obiektach. Panuje przekonanie, że woda z takiej studni jest po prostu lepszej jakości.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.