Wypłacili ponad 5 tys. świadczeń

Pruszków

Wypełnić, złożyć i czekać – tak wygląda droga do otrzymania świadczenia w ramach programu Rodzina 500 +. Niektórzy otrzymali już środki, inni jeszcze czekają. Jak wygląda to w Pruszkowie?

Przez ręce urzędników przewinęły się już setki wniosków, jednak nie wszyscy rodzice otrzymali jeszcze świadczenia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Niektórzy na wieść o tym, że znajomi otrzymali już środki, są pełni obaw. Urzędnicy apelują o spokój. W Pruszkowie dokonano podsumowania złożonych formularzy w ramach programu Rodzina 500 +. – Do 15 czerwca do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszkowie wpłynęło 3858 wniosków. Wydano 2900 decyzji administracyjnych co stanowi 75,17 proc. wykonania względem złożonych wniosków. Do chwili obecnej zostało wypłacone 5550 świadczeń wychowawczych – poinformowało miasto na swoim fanpage’u.

Kilka tygodni temu również w Podkowie Leśnej dokonano podobnego podsumowania. Wynika z niego, że prawie wszyscy mieszkańcy miasta-ogrodu, którym przysługuje świadczenie złożyli wnioski. – Na dzień 23 maja zostało złożonych 180 wniosków na świadczenia dla 260 dzieci, co daje 98 proc. uprawnionych dzieci z Podkowy Leśnej do pobierania 500 zł – informował Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Przypominamy: program Rodzina 500 + obowiązuje od 1 kwietnia. Osoby, które złożą wnioski do końca czerwca mogą liczyć na wyrównanie wstecz. Warto pamiętać, że do programu można dołączyć w dowolnym momencie. Każdy rodzic otrzyma wsparcie na drugie i kolejne dziecko. W przypadku pierwszej pociechy obowiązuje kryterium dochodowe.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.