Wypadki, kolizje i pijani kierowcy. Podsumowanie majówki

Region

Dla wielu osób była to wyjątkowo długa majówka. Policjanci podsumowali 10 ostatnich dni na drogach. Nie brakowało interwencji...

Policyjne działania „Bezpieczny majowy weekend 2018” trwały od 27 kwietnia do 6 maja. Funkcjonariusze dbali o to, by na drogach panował ład i porządek. Dlatego też kontrolowali trzeźwość kierowców, sprawdzali czy pojazdy poruszają się z dozwolonymi prędkościami, a także zwracali uwagę m.in. na stan techniczny aut.

O tym jak minął weekend majowy na drogach powiatu grodziskiego poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. – Na drogach powiatu grodziskiego w tym czasie mundurowi byli wzywani tylko do jednego wypadku, do którego doszło 6 maja na autostradzie A2. Po zderzeniu trzech aut do szpitali trafiły trzy pasażerki tych pojazdów. W czasie licznych kontroli na wielu drogach, policjanci ujawnili łącznie pięciu kierowców samochodów oraz dwóch motocyklistów i 16 rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu – wylicza policjantka.

Podobny bilans rysuje się na drogach powiatu pruszkowskiego. – Podczas 10 dni na drogach powiatu pruszkowskiego odnotowano 49 zdarzeń drogowych. Doszło do 48 kolizji i jednego wypadku, w który została ranna jedna osoba. Niestety mimo apeli i wzmożonych kontroli kierujacy wsiadali za kierownicę po alkoholu. Policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących, w tym 39-latka który miał prawie cztery promile alkoholu w organizmie – podaje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Od początku długiego weekendu na drogach całego garnizonu stołecznego doszło do 53 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 68 zostało rannych. Policjanci z Warszawy i okolicznych powiatów zatrzymali łącznie 211 nietrzeźwych kierowców.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.