Wymiana oświetlenia trwa

Podkowa Leśna

W Podkowie Leśnej trwają prace związane z modernizacją oświetlenia elektrycznego. Wszystkie klosze lamp zostaną zastąpione przez oprawy LED.

Wymiana czeka dokładnie 999 sztuk lamp ulicznych. – Pomimo, że moc lamp jest pięciokrotnie mniejsza, to ich skuteczność świetlna jest wyższa. Stare lampy sodowe wysyłały promieniowanie monochromatyczne, co skutkowało, brakiem oddawania jakichkolwiek barw. Teraz pod lampą LED dobrze widzimy kolory, barwa światła jest neutralna i zbliżona do światła dziennego. Właściwe oświetlenie światłem sztucznym naszych ulic spełnia podstawowe funkcje: wzbudza poczucie bezpieczeństwa oraz daje możliwość właściwego odczytywania przestrzeni, przez co m.in. poprawiła się zdolność postrzegania obiektów w oświetlanej przestrzeni w porze nocnej. Wszystko odbiera się jako bardziej białe, jasne – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

– Oczywiście jest to kwestia subiektywna. Niektórzy przyzwyczajeni do starych lamp sodowych, świecących z żółtą czy pomarańczową poświatą, mają trudności z zaakceptowaniem takiego typu oświetlenia w nocy. Kolejnym aspektem wykonanej modernizacji jest zmniejszenie kosztów eksploatacji i większa dbałość o środowisko naturalne. Przeprowadzona wymiana opraw oświetleniowych jest wykonywana sprawnie, dotychczas głównie w godzinach nocnych, bez zakłóceń w ruchu i innych uciążliwości – dodaje włodarz miasta-ogrodu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.