Wyłączyli prąd w upał. "Każda pora jest zła"

Region

W czwartek i piątek w kilku miejscach naszego regionu Zakład Energetyczny PGE wyłączył lub wyłączy prąd. W upały energia elektryczna jest bardzo potrzebna. Tymczasem Kazimierz Mazur, dyrektor PGE Dystrybucja Warszawa-Teren Sp. z o.o. w rejonie pruszkowskim twierdzi, że każda pora roku jest zła.

– O każdej porze roku ludziom będzie przeszkadzał brak prądu. Latem korzystają z wiatraków i klimatyzacji, a zimą z grzejników – mówi dyrektor Mazur. Wydaje się jednak, że największy problem jest z utrzymaniem żywności. Latem, zwłaszcza w takie upały jak teraz, jest ją trudniej zachować poza lodówką.

– Mamy terminy, których musimy się trzymać. Jedyne przesunięcie wyłączenia prądu było możliwe na kilku ulicach Pruszkowa. To zrobiliśmy, bo np. na Sprawiedliwości inwestor remontu nie zdążył z formalnościami. W pozostałych miejscach nie mogliśmy pozwolić sobie na zmiany harmonogramu – tłumaczy dyrektor PGE.

W czwartek prądu nie mają niektórzy mieszkańcy Brwinowa (przy ul. Otrębuskiej i Parzniewskiej). Sprawdź, gdzie jeszcze nie będzie prądu.

Powodem wyłączeń może być konserwacja urządzeń, modernizacja lub remont ulicy, albo przyłączenie nowych posesji do sieci. Jak powiedział nam Mazur, w ciągu roku Zakład Energetyczny dokonuje kilka tysięcy wyłączeń.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.