Wyłącz drukarkę, żeby… uniknąć pożaru

RUSIEC

Urządzenia biurowe używane są praktycznie cały czas, co może doprowadzić do ich przegrzania. To niezwykle niebezpieczne. Przykładem pożar biura w Ruścu.

W czwartkowy (16 lutego) wieczór strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Ruścu. Po dotarciu na miejsce okazało się, że zapaliło się urządzenie biurowe. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o 22.30, a nasze działania zakończyły się o 0.23. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej. W budynku magazynowo-biurowym stwierdzono zadymienie jednego z pomieszczeń. Ujawniono, że pali się urządzenie biurowe – przedstawia st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Strażacy szybko opanowali sytuację, ale pomieszczenie wymaga remontu. – Użyliśmy gaśnicy i strumienia wody. Przewietrzyliśmy i oddymiliśmy pomieszczenie. Co ważne, zadziałała instalacja wykrywania pożaru, dzięki której mogliśmy w porę podjąć działania i w zarodku powstrzymać pożar. Z pewnością wskazany jest remont pomieszczenia, w którym doszło do zdarzenia – mówi st. kpt. Kroć.

Warto pamiętać, żeby zawsze odłączać urządzenia biurowe. – Nie wiemy, co doprowadziło do tej sytuacji. Może ktoś zapomniał wyłączyć urządzenie albo było ono zbyt mocno eksploatowane. Ta sytuacja pokazuje, że trzeba wyłączać urządzenia. Gdy wychodzimy z domu bądź biura warto odłączyć je od prądu. Urządzenia biurowe często są mocno eksploatowane i nagrzewają się, więc należy je również odpowiednio wychładzać – radzi rzecznik pruszkowskich strażaków.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.