Wykorzystały 11-latka, by ukraść ciuchy

Janki

W jednym ze sklepów na terenie centrum handlowego w Jankach doszło do zuchwałej próby kradzieży. Dwie kobiety (mama i babcia) wykorzystały 11-letniego chłopca, by ten wyniósł kradziony towar w torbie. Zaplanowana operacja szybko zakończyła się niepowodzeniem...

Do sytuacji doszło we wtorek, 17 października. – Raszyńscy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów w centrum handlowym w Jankach. Na miejscu pracownicy sklepu poinformowali ich, że ujęli dwie kobiety z dzieckiem. Jak się okazało, kobiety z 11-letnim chłopcem weszły na teren sklepu, a  po jakimś czasie linię kas przekroczył sam chłopiec z torbą. Kiedy został poproszony o pokazanie co ma w torbie rozpłakał się, a po chwili zawołał mamę i babcię – wyjaśnia podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Policjantom udało się ustalić, że w torbie znajdowała się odzież o wartości 1,5 tys. zł. Okazało się, że kobiety spakowały towar do torby i kazały dziecku wyjść ze sklepu. „Pomysłowe” kobiety zostały zatrzymane, a 11-latek trafił pod opiekę ojca. 60-latka i 29-latka usłyszały zarzut kradzieży, a o udziale dziecka w tym zdarzeniu został poinformowany sąd rodzinny. 

Kobietom grozi do 5 lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.