Jest pozwolenie na budowę A2 w powiecie grodziskim

Region

Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę fragmentu autostrady pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim i Brwinowem z rygorem natychmiastowej wykonalności. Pozwolenie na kolejną część ma być wydane w przyszłym tygodniu.

Wojewoda podpisał dokument w środę. Decyzja dotyczy odcinka o długości ok. 10 km. Pozwolenie na budowę kolejnego fragmentu, o długości około 20 kilometrów będzie wydane najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Wcześniej, 28 lipca, podpisano decyzję o budowie punktu poborów opłat i dwóch miejsc obsługi podróżnych. Pisaliśmy o tym  tutaj.

Inwestycja przebiega przez gminy Jaktorów i Grodzisk mazowiecki. Uwzględnia budowę dwóch jezdni autostrady, ale docelowo będzie składała się z trzech pasów  ruchu. Powstanie również węzeł Tłuste na skrzyżowaniu z istniejąca drogą wojewódzką 579 oraz rondo o średnicy ok.. 40 m, łączące drogę i węzeł. W tym miejscu będzie również wybudowana stacja poboru opłat.

Autostrada A2 w województwie mazowieckim jest podzielona na trzy części: Zachodnią, Południowa Obwodnicę Warszawy i Wschodnią. Przez powiat pruszkowski i grodziski będzie przebiegała zachodnia część, podzielona na trzy odcinki. Pierwszy powyższy odcinek rusza właśnie z budową. Następne dwa – pruszkowski oraz drugi biegnący przez gminy Jaktorów i Wiskitki – pod koniec września po uchwaleniu przez Regionalną Dyrekcje Ochrony Środowiska postanowień opiniujących projekty budowlane.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.