Piastów podejmie decyzję dopiero po wyborach

Region

Dwie linie autobusowe zamierzają uruchomić w Pruszkowie urząd miasta i warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. Jedna z nich ma ruszyć już 1 stycznia. Druga – też na początku przyszłego roku. Nie wiadomo jednak na razie, czy będzie to również 1 stycznia. Wszystko zależy w tej chwili od władz Piastowa.

O zamiarze uruchomienia linii L11 pisaliśmy już wielokrotnie. Miała ona funkcjonować już w październiku, ale ponieważ do przetargu na jej obsługę w tym roku nikt się nie zgłosił, władze Pruszkowa i ZTM zdecydowali o jej uruchomieniu dopiero od 1 stycznia 2011 r. Jak dowiedzieliśmy się w ZTM, obecnie trwają ostatnie przygotowania do ogłoszenia przetargu na obsługę linii. Nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie, by autobusy w barwach ZTM wyjechały wraz z początkiem nowego roku na trasę. L11 będzie łączyć osiedla Prusa i Staszica ze stacją PKP Pruszków.

Ustalanie szczegółów

Pruszkowski urząd miejski informował także o zamiarze utworzenia wspólnie z ZTM kolejnych linii autobusowych włączonych do systemu wspólnego biletu. Jedna z nich ma szanse ruszyć także na początku przyszłego roku. Jak poinformowała nas Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie, będzie to linia biegnąca przez tereny Żbikowa i Bąków do Piastowa. – Gmina Pruszków prowadzi rozmowy z ZTM w celu ustalenia wszelkich szczegółów technicznych związanych z przebiegiem trasy oraz lokalizacją przystanków autobusowych – mówi naczelnik Korach.

Trasa pobiegnie przez Żbików i Bąki

Według projektu nowej trasy, autobusy tej linii będą mieć przystanek krańcowy w Pruszkowie przy ul. Inżynierskiej. Stąd pojadą ulicami: Waryńskiego, POW, 3 Maja, Ciechanowską, Długą, Zdziarską, Korczaka, Dąbrowskiej do Piastowa, a na terenie Piastowa ulicami: Bohaterów Wolności, Warszawską i Okulickiego do stacji PKP Piastów. Wracać będą ulicą Warszawską w Piastowie oraz ulicami Broniewskiego, Długą, 3 Maja, Łączniczek AK, Waryńskiego do krańca na ul. Inżynierskiej.

Bez względu na decyzję Piastowa

– Obecnie Pruszków czeka na oficjalne stanowisko gminy Piastów w sprawie uruchomienia tej linii, kursującej ulicami obu miast – dodaje Elżbieta Korach. Jak dowiedzieliśmy się w piastowskim urzędzie miejskim, decyzja w tej sprawie spodziewana jest dopiero po drugiej turze wyborów na urząd burmistrza. A więc najwcześniej w przyszłym tygodniu. Elżbieta Korach informuje, że jednak bez względu na decyzję władz Piastowa, linia i tak powstanie. – Jeśli Piastów nie potwierdzi zainteresowania uruchomieniem wspólnej linii autobusowej łączącej obie gminy, wówczas trasa zostanie skrócona i będzie przebiegała tylko po terenie Pruszkowa – dodaje.

Bez względu na to, jaka będzie decyzja władz Piastowa, trzeba na nią poczekać. A to oznacza, że może nie wystarczyć czasu, by zorganizować przetarg na obsługę nowej linii do końca roku, tak by autobusy wyjechały na trasę już 1 stycznia.                

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.