Jak spędzić Sylwestera 2010?

Region

Ostatnia noc w roku jest wyjątkowa, więc i sposobów na jej spędzenie jest wiele. Postanowiliśmy sprawdzić, jak to wygląda w naszym regionie.

Imprezy masowe

Co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Również najbliższego Sylwestra mieszkańcy naszego regionu będą mogli spędzić na skwerach i placach miejskich.

W Pruszkowie, już tradycyjnie, zabawa sylwestrowa odbędzie się na placu Jana Pawła II. Impreza rozpocznie się około godziny 22. W jej trakcie będzie można potańczyć przy muzyce rozrywkowej, a o północy na niebie rozbłyśnie deszcz sztucznych ogni. Życzenia mieszkańcom Pruzkowa osobiście złoży Prezydent Jan Starzyński. Ale to nie koniec noworocznych atrakcji przygotowanych dla Pruszkowian. 1 stycznia, w Muzeum Starożytnego Hutnictwa odbędzie się specjalny koncert noworoczny w stylu wiedeńskim.

Władze Grodziska Mazowieckiego zapewniają w tym roku wspólną zabawę z Radiem Bogoria na placu przed Centrum Kultury przy ulicy Spółdzielczej 9. Od godz. 22.00 przybyłych mieszkańców będzie zabawiał DJ, odbędą się liczne konkursy z nagrodami, będzie można również pozdrowić znajomych na antenie. O północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

W Milanówku, przy skwerze Ossendowskiego położonym u zbiegu ulic: Krakowskiej i T. Kościuszki, tuż przy stacji PKP, będzie można nie tylko potańczyć przy muzyce oraz obejrzeć pokaz sztucznych ogni, ale również o północy wypić lampkę szampana, którą władze miasta zapewniają dla każdego z przybyłych.

…i w lokalach

Szeroki wybór spędzenia ostatniej w tym roku nocy można znaleźć w różnego rodzaju lokalach: restauracjach, domach bankietowych, hotelach i remizach strażackich. Ceny, w zależności od standardu miejsca, ilości potraw i alkoholu oraz dodatkowych atrakcji wahają się od 100 do ponad 1000 zł za osobę. Co ważne, niektóre lokale zapewniają gratisowy transport.
 
A może w Warszawie?

Podobnie jak w zeszłym roku, również i tym razem największa zabawa sylwestrowa w stolicy odbędzie się na placu Konstytucji. Hasło tegorocznej imprezy to „Polska prezydencja w Unii Europejskiej od czerwca 2011 roku”. Na scenie wystąpią m.in. Maciej Maleńczuk, zespół IRA, Danzel, Doda, Wojciech Gąsowski, a przede wszystkim megagwiazda czyli zespół Roxette. Imprezę, która będzie transmitowana przez Telewizję Polsat poprowadzą: Agata Młynarska, Katarzyna Cichopek, Krzysztof Ibisz i Tomasz Kammel.

Wyjazd zagraniczne

Sporym powodzeniem na spędzenie sylwestrowej nocy cieszą się również zagraniczne wojaże. Tutaj również oferta jest bardzo szeroka: począwszy od wyjazdów w góry, np. do Austrii, Włoch czy Szwajcarii a skończywszy na ekskluzywnych wycieczkach w egzotyczne miejsca: na Dominikanę, Wyspy Kanaryjskie, czy do Egiptu. Ceny wycieczek nie są jednak niskie: 2 tys. zł od osoby to minimalna kwota, jaką trzeba przeznaczyć na taki wyjazd.

Dobry humor – najważniejszy

Bez względu na to, gdzie zdecydujemy się spędzić ostatnią noc 2010 roku, nie zapominajmy o tym, że najważniejsze są dobry humor i doborowe towarzystwo. Wtedy nawet Sylwestra spędzonego na miejscowym skwerku będziemy wspominać z sentymentem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.