Wybudują łącznik Chełmońskiego i Dalekiej

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na budowę ważnej drogi. Chodzi o łącznik ulic Dalekiej i Chełmońskiego wraz z budową mostu na rzece Mrowna.

Ta inwestycja ma ułatwić mieszkańcom i kierowcom wyjazd z rejonu ulic Sportowej i Dalekiej na drogę wojewódzka nr 579.  Nowy łącznik  drogowy ułatwi również pracę służbom ratowniczym, które wyjeżdżając na wezwanie muszą kluczyć wąskimi uliczkami. Dzięki łącznikowi ratownicy będą mogli szybciej wyjechać ze szpitala i dostać się np. do Adamowizny, Makówki czy Kozerek.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie łącznik drogowy od ul. Chełmońskiego (dw 579) z nawierzchnią bitumiczną. Obok pojawi się ścieżka rowerowa również z nawierzchnią bitumiczną oraz chodnik. Zadanie zakłada również budowę żelbetowego mostu nad rzeką Mrowna. Całości dopełni przedłużenie ul. Dalekiej w kierunku planowanego mostu. Nawierzchnia będzie wykonana z kostki betonowej, obok pojawi się chodnik. Cała inwestycja ma być gotowa do końca listopada 2017 r.

Pierwotnie zainteresowanych realizacją zadania wykonawców mieliśmy poznać tuż przed świętami. Jednak ze względu na liczne pytania termin otwarcia ofert trzeba było przesunąć. Grodziski magistrat z ofertami firm zapozna się na początku stycznia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.