Wybrano wykonawcę zagospodarowania terenów w Wolicy

Nadarzyn

Dwie działki w Wolicy o nr ewid. 513 i 514 zostaną zagospodarowane na tereny zielone. Podczas sesji rady gminy Nadarzyn zdecydowano o dołożeniu brakujących funduszy do jedynej oferty zgłoszonej w przetargu.

Rynek w ostatnim czasie znacznie się zmienił. Firmy chcą coraz większe kwoty za realizowanie usług. Powodem są rosnące wymagania pracowników, czyli jednym słowem – wynagrodzenia. Wiele gmin boryka się z problemami polegającymi na trudnościach w znalezieniu wykonawców. Bo jeśli oferty już są to najczęściej zbyt wysokie.

Podobnie było w przypadku Wolicy i planów związanych z zagospodarowaniem działek. Jedyną ofertą jaka wpłynęła należy do firmy SolidBUD. Kwota przekroczyła 1 mln zł, podczas gdy gmina Nadarzyn zamierzała przeznaczyć na inwestycję 540 tys. Ale postanowiono dołożyć brakującą sumę. – Decyzją radnych dołożyliśmy środki do inwestycji i podpisaliśmy umowę na wykonanie zadania – poinformował na facebooku Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

Ponadto 20 lipca odbyła się wizja lokalna w sprawie zagospodarowania części działki w Wolicy pod tereny zielone. Wiemy, że w pierwszym etapie wybudowane zostanie zaplecze z szatniami i toaletami, siłownia plenerowa, plac zabaw, drogi oraz zostaną wykonane nasadzenia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.