Wybrano przewoźnika dla piastowskich linii

Piastów

Rozstrzygnięto przetarg na obsługę linii autobusowych P-1 i P-2 w Piastowie. Kto będzie woził mieszkańców przez cały najbliższy rok?

Do przetargu wpłynęły cztery oferty od firm: Markpol Transport Krajowy, Usługi Transportowe Przewóz Osób, PKS Grodzisk Maz. oraz MK-2. Najniższa wynosiła niespełna 400 tys. zł, a najwyższa 627 tys. zł. Jak nietrudno się domyśleć zwyciężyła oferta najbardziej korzystna cenowo.

Wybrano firmę Markpol, która zaoferowała 399,3 tys. zł.

Urząd obliczył, że łączna ilość przewidywanych wozokilometrów od 2 stycznia 2019 do końca grudnia to dla linii P-1 ponad 86,6 tys. km oraz dla P-2 blisko 33 tys. km. Kursy na obu liniach będą odbywały się od poniedziałku do soboty z wyjątkiem świąt. Przejazdy będą bezpłatne.

Przewoźnik będzie obsługiwał dwie linie P-1 i P-2. Pierwsza liczy 14 km, druga 5 km. Przejazd liniami będzie odbywał się bezpłatnie dla każdego uczestnika lokalnego transportu zbiorowego. Wykonawca zobowiązany jest do oznakowania pojazdów poprzez naklejkę na przodzie i ścianie bocznej pojazdu symbolem trasy (P-1 i P-2) dużą czarną czcionką, tablicą lub wyświetlaczem informującym o aktualnym kierunku jazdy za przednią szybą, umieszczenie mapy trasy, listy przystanków i rozkładu jazdy na bocznej szybie na zewnątrz i wewnątrz pojazdu, umieszczenie oraz rozkładu jazdy w widocznym miejscu wewnątrz pojazdu, umieszczenie herbu gminy na drzwiach pojazdu.

A jakie są wymagania co do samych autobusów? Gmina wymaga aby rok produkcji autobusów był nie wcześniejszy niż 2007. Autobusy niskopodłogowe lub częściowo niskopodłogowe. Warunek ten zostanie również spełniony w przypadku gdy pojazd będzie umożliwiał wjazd wózków inwalidzkich (dotyczy zarówno drzwi jak i podjazdu). Drzwi otwierane automatycznie przez kierowcę autobusu. Wymagana minimalna ilość miejsc siedzących dla pasażerów – 17 miejsc.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wybrano przewoźnika dla piastowskich linii”

 1. WŁADZO !!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Czy dalej nie będzie dojazdu do Pruszkowa z pętli na Ogińskiego ????????????Dawne połączenie było b. dobre i zniknęło ????Czy trzeba zbierać podpisy o jego przywrócenie ..

 2. Tom_w_Paski pisze:

  Warto wspomnieć że wygrana firma w pojazdach zadeklarowała monitoring i najważniejsze klimatyzację części pasażerskiej Porzyjemy zobaczymy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły